Základní škola Košťálov

« Srp

Fotografie – Zimní radovánky – leden 2017

Fotografie – Vánoce v družině

Školní družina se ve své činnosti řídí zejména vyhláškou č. 74/2005 Sb., o zájmovém vzdělávání, v platném znění. Školní družina tvoří ve dnech školního vyučování mezistupeň mezi výukou ve škole a výchovou v rodině. ŠD není pokračováním školního vyučování, má svá specifika, která ji odlišují od školního vyučování. Hlavním posláním ŠD je zabezpečení zájmové činnosti, odpočinku a rekreace žáků, částečně také dohledu nad žáky.

(zdroj: Poslání ŠD  : Organizační řád školy-součást:18-„Řád školní družiny“ str.1.-celé k nahlédnutí v ZŠ)

Při výtvarných a pracovních činnostech děti kreslí, malují, modelují, vystřihují, připravují různé dárečky pro rodiče či sourozence ,na jarmark, k Vánocům, pro maminky apod. Dále mohou děti využívat různých druhů stavebnic, stolní hry. V různých rozhovorech si děti obohacují slovní zásobu ,jsou zařazovány „logo“ chvilky, získávají informace o naší přírodě , o okolí , atd. .Mají možnost seznámit se s dětskými knihami,  s časopisy. Hrají didaktické a logické hry, společně  řeší hádanky, skrývačky, osmisměrky,  křížovky. Můžou využívat PC učebnu.Za pěkného počasí chodí do školního altánku a na dětské hřiště v obci. V rámci možností  můžou využívat i společenskou místnost ke sportovním hrám. Činnosti jsou sestavovány  podle přání dětí, které si odpoledne potřebují po dopoledním vzdělávání hlavně odpočinout. Do činností nejsou nuceni,jestliže nemají zájem tvořit ,nemusí (jejich spolužáci si doma většinou hrají).

Přihláška do družiny